AKCE ŠKOLY

fotogalerie ZŠ A ŠD

akce + fotogalerie - 2018/2019

Toulcův Dvůr - exkurze

V pátek 14.9. jsme se vypravili i přes nepříznivou předpověď počasí plnou deště, která se naštěstí nevyplnila  na ekologickou exkurzi do. oblíbeného Toulcova Dvora, který se nachází v údolí přírodního areálu Botiče, v Hostivaři.
Předškolní děti se společně s kamarády s 1.- 2. třídy zúčastnili programu "Na statku", kterým je provázela Mája a setkaly se s ovcemi, koňmi, kozami, prasátky, krávou, drůbeží i králíky.
Během programu se z dětí staly kontroloři kvality jejich života. Díky tomu zjistily, co všechno je třeba zajistit, aby byla zvířata spokojená a že i domácí mazlíčci mají své potřeby.
Starší kamarádi se vydali po stopách "Cesty ke chlebu". Což byl názorně a prakticky zaměřený program věnovaný poznání, jak složitá a dlouhá je cesta k upečení chleba.
Děti se seznámily se základními obilovinami, vyzkoušely si mlácení cepy, umlely si vlastní mouku a zadělaly těsto. Každé dítě si vlastnoručně upeklo malý chlebánek.
A co dodat závěrem? Exkurzi jsme si všichni náramně užívali, stačí se podívat :-)

projekt Vzdělávání
pro každého

naše výtvory MŠ