AKCE ŠKOLY

fotogalerie ZŠ A ŠD

akce + fotogalerie - 2017/2018

Exkurze Toulcův dvůr

Vzdělávací výlet Toulcův dvůr konečně nastalo babí léto a my jsme si mohli naplno užít aktivity na Toulcově dvoře.
Předškoláci a jejich kamarádi z 1.a 2. tř. se zúčastnili programu, zaměřeného na enviromentální výchovu.
A tak se pomocí příběhu o rodině, která si koupila kozu, dozvěděli, proč lidé chovají domácí zvířata a jak se o ně musí správně starat. Společně si prohlédli kozí chlívek a navštívili kozu Rózu, krávu Jitku a ovci Julii.
Na závěr děti ochutnaly jednohubky s výbornou pomazánkou z kozího sýra.
Větší děti si vyzkoušely cestu lnu od rostlinky až po utkanou látku. Jak vypadá len a co vše je nutné udělat, než vznikne látka, se děti dozvěděly prostřednictvím oblíbeného příběhu „O krtkovi a kalhotkách”. Vyzkoušeli si práci s trdlicí a hachlemi a naučili se tkát a každý si vyrobil na památku malý kousek látky.
Celé prosluněné dopoledne bylo naplněno skvělou náladou a chutí dětí poznat a vyzkoušet něco nového.

projekt Vzdělávání
pro každého